kahzad
13 دی 1401 - 22:20

روسیه ذخایر کافی سلاح برای ادامه عملیات نظامی در اوکراین را دارد

معاون وزیر دفاع اوکراین امروز اذعان کرد که روسیه ذخایر کافی تسلیحاتی برای ادامه عملیات نظامی ویژه خود در اوکراین را دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اینتل ریپابلیک، یک مقام اوکراینی امروز سه شنبه در سخنانی اذعان کرد که روسیه ذخایر کافی تسلیحاتی برای ادامه عملیات نظامی ویژه خود در اوکراین را دارد.

بر اساس اعلام این وبگاه، «آنا مالیار» (Anna Malyar) معاون وزیر دفاع اوکراین در این باره تصریح کرد: روس ها ممکن است نتوانند به همان شدتی که شروع کردند بجنگند، اما همچنان ذخایر کافی برای ادامه دادن (عملیات نظامی ویژه مسکو در کی یف) دارند.

در همین ارتباط، رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه پیشتر از آمار تسلیحات نظامی ارسال شده از سوی کشورهای غربی به اوکراین از ابتدای درگیری نظامی میان کی یف و مسکو سخن گفت.

«والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که غرب از آغاز عملیات ویژه روسیه، بیش از ۳۵۰ تانک، ۷۰۰ سامانه توپخانه، ۱۰۰ سامانه پرتاب موشک چندگانه، ۳۰ بالگرد و دست کم ۵ هزار هواپیمای بدون سرنشین را در اختیار ارتش اوکراین قرار داده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در ادامه با اشاره به توانمندی‌ های نظامی این کشور در نبرد با کی یف تاکید کرد که موشک مافوق صوت کینژال روسیه در برابر پدافند هوایی اوکراین آسیب ناپذیر است.

لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس برای کمک به آنها جهت رهایی از ظلم و ستم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.

حملات موشکی گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌های اصلی اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار در پل کریمه در ۱۶ مهر آغاز شده و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین از بین رفته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 953446