kahzad
14 بهمن 1401 - 12:00

ترامپ: آمریکا باید عرضه تسلیحات به اوکراین را کاهش دهد

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت که واشنگتن باید برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه اوکراین مذاکره کند و رویکردی معتدل در قبال موضوع ارسال تسلیحات به کی یف داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: من فکر می‌کنم آمریکا باید برای صلح بین روسیه و اوکراین مذاکره کند. به نظر من آمریکا نباید بیش از حد برای اوکراین سلاح ارسال کند. ما برای برقراری صلح به مذاکره نیاز داریم.

بر اساس این گزارش، ترامپ در ادامه سخنانش درباره موضع خود در قبال ارسال تسلیحات از سوی آمریکا به کی یف و احتمال توقف آن، تأکید کرد که جنگ باید فوراً متوقف شود و منعقد کردن توافقنامه صلح ضروری است.

رئیس جمهور سابق آمریکا تصریح کرد که متحدان اروپایی آمریکا باید در این زمینه کارهای بیشتری انجام دهند، زیرا اروپایی‌ها تنها بخش کوچکی از کاری را که واشنگتن انجام می‌دهد، انجام می‌دهند.

وی همچنین اظهار داشت: درگیری) روسیه و اوکراین برای همه بد است، اما اروپا را بسیار بیشتر از کشور ما تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دونالد ترامپ پیشتر هم گفته بود که درگیری در اوکراین می‌تواند ظرف ۲۴ ساعت و با یک معامله و نه با ارسال میلیون‌ها دلار کمک به کی یف، حل و فصل شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016575